Технологічний парк художньо-педагогічних ідей - 2023


Номінація "Коли картина оживає..."


1-10     11-16    


1.   Катерина Лисова «Ще одна весна»

Українська художниця Катерина Лисова народилась у 1953 році в місті Коростень Житомирської області. Картина «Ще одна весна» написана у квітні 2019 року. Сюжет твору співзвучно лягає на рядки вірша Т. Г. Шевченко «Садок вишневий коло хати»,  у якому митець показав гармонію української природи та щасливого родинного життя,  уславив чарівність природи рідного краю та людей праці. Картина перебуває у приватній колекції США.

Проскура Тетяна Володимирівна,

вихователь закладу дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №280 "Родзинка" Запорізької міської ради



2.   Галина Назаренко «Петриківські барви»

 

Картина  написана у 2013 році, як фрагмент розпису однієї зі стін Українського центру в Парижі, присвячений 240-річчю Петриківки, це є одним з відомих міст у Франції сьогодення. На малюнку відображено національні культурні символи - величну церкву, соковиті мальви та червону калину поблизу автентичної хати - мазанки. Світ Петриківки з пані Галиною – це подорож в українську казку зі щасливою кінцівкою. Майстриня вміє пояснити, надихнути та допомогти відкрити найглибші й найпотаємніші таланти української народу та культури

Аксьонова Ірина Валеріївна,

вихователь-методист;

Учасники: Макарицька Олена Юріївна,    Перекопіна Ірина Вікторівна, Юрченко  Тетяна Миколаївна - вихователі

Запорізької початкової школи«Прогрес»

Запорізької міської ради (дошкільний підрозділ)



3.   Наталія Коробова «Бузок»

Наталія Коробова (1949 р.н.) відома сучасна запорізька, українська художниця, майстер жанрової картини, психологічного портрета, ліричного пейзажу та натюрморту. Вона гідна учениця та послідовниця свого батька, Володимира Коробова, також відомого запорізького і українського художника.

Наталія Коробова вважає, що звук – це незримий колір, а колір – це нечутний звук.  Своєю творчістю показує, що світло, звук та колір – це єдиний світ і системність. ЇЇ картини знаходяться в музеях та приватних колекціях в Україні, США, Ізраїлі, Германії, Франції, Польщі.

Надкернична Лариса Григорівна,   вихователь

Повстенко Наталія Іванівна, вихователь-методист

закладу дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу № 192 «Світанок» Запорізької міської ради



4.   Олег Шупляк «Лелека»

2016 рік. Картина з серії  картин-ілюзій українського галицького художника Олега Шупляка «Двовзори»,  які особливі прихованими образами: вдивляючись у традиційний пейзаж, раптом виявляєш, що хатини – це очі людини, а пагорби перетворюються на брови… За фігурою дівчини ми бачимо птаха лелеку, символ України, який рветься до неба, до сонечка з надією на радість повернення до любої землі. В цій картині  глядач може побачити портрет, пейзаж або жанрову сцену.

Роботи  українського галицького митця зайняли почесне місце у колекціях Національного музею Тараса Шевченка у Києві, Міністерства культури України, Міжнародного фонду “Культурне надбання».

Зизкун Тетяна Анатоліївна,

вихователь Розумівського комунального закладу дошкільної освіти «Казка» Долинської сільської ради Запорізького району Запорізької області



5.   Юрій Пацан «Дорога із дитинства»

2014 р. Юрій Пацан, заслужений художник України Лауреат премії ім.Островського. Сюжет картини - це спогади його дитинства та юності, які він дбайливо зберігає у своєму серці, і якими ділитися з нами. Картина ніби живе в ньому і просяться на полотно, допомагаючи йому випробувати радість від спілкування з рідною природою, ще і ще раз повернутися в рідне село, де виріс і став на крило. Тому полотна Юрія Івановича – це стан його душі, це вічно-трепетна мелодія його серця.

Шептун Катерина Олександрівна,

вихователь закладу дошкільної освіти (ясла - садок) комбінованого типу №244 «Біла лілея» Запорізької міської ради



6.   Матвій Донцов «Український пейзаж»

Матвій Олексійович Донцов – український художник, який все життя працював у галузі станкового живопису й увійшов в історію мистецтва як пейзажист. Пензлю митця належать понад півтори тисячі картин, найвідоміша з них: «Український пейзаж» написана у 1968 році. Зберігається шедевр у музеї українського образотворчого мистецтва в місті Києві. Художник все життя керувався творчим кредо: «Моє завдання - передати красу України». 

Бойко Олена Григорівна,

вихователь закладу дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу № 121 «Космос» Запорізької міської ради



7.   Клод Моне «Весна»

1886 р. Зберігається картина в музеї Фицуильяма. Клод Мане вміє зачарувати своєю весною. Вона в нього завжди раптова, завжди красива, сонячна, мрійливо-ніжна. Весна вже попрацювала на славу і це видно по саду. Художник зміг передати дивовижний весняний настрій, якого так не вистачає людям в непростому міському житті. Поглянувши на «Весну», несподівано хочеться сісти під тим деревом і споглядати між квітучих гілок у висоту блакитного неба. Відчувати запах цвіту, бачити щиру красу квітучих дерев!

Заркова Тетяна Анатоліївна, 

вихователь закладу дошкільної освіти (ясел-садка) № 161 «Сніжинка» Запорізької міської ради



8.   Марія Примаченко «Коньок Горбуньок»

1985 р., картина намальована у жанрі “Наївне мистецтво”. Зберігається у київській галереї «Атрибут». Її вартість на сьогодні – 96 042 гривень. На зворотній стороні картини рукою автора зроблений напис: «Коньок Горбуньок наскрбочку грає, діток звеселяє, 1985р. М.П. дарую на довгу згадку…». Більш як 70 років Марія Оксентіївна малювала різних звірів, але ніколи не була у зоопарку. Їй порадили цього не робити під час її навчання в експериментальних майстернях при Київському музеї українського мистецтва. Буцім то, щоб не зруйнувати її буйну уяву. Справжніх екзотичних тварин Марія вперше побачила лише у дуже дорослому віці - в цирку, куди її привіз видатний режисер Сергій Параджанов.

Орлова Єлизавета Костянтинівна,

вихователь закладу дошкільної освіти (ясла-садок) №151 “Краплинка” Запорізької міської ради



9.   Ольга Дарчук «Підсніжники»

Ольга Дарчук, сучасна українська художниця, народилась у 1976 р. у місті Кривий Ріг Дніпропетровської області. Свій перший натюрморт вона написала у 5 років у дитячому садку. Потім авторка картини закінчила художню школу і Криворізький педагогічний університет. Сьогодні її роботи зберігаються у приватних колекціях України, Європи та Америки. Картини художниці Ольги Дарчук  пройняті любов’ю  до природи. «Підсніжники» - це одна з картин, яка викликає  позитивні, світлі емоції.

Корж Лариса Леонідівна, Кись Олена Олексіївна, керівники музичні закладу дошкільної освіти (ясла-садок) №151 “Краплинка” Запорізької міської ради



10.   Станіслав Жуковський «Вікно з фіалками»

Станіслав Юліанович Жуковський – пейзажист кінця XIX – початку ХХ століття. Писав пейзажі Полісся, Біловезького хребта. Саме в цьому жанрі художник розробив і втілив свої неповторні варіанти відтворення мінливості світло-повітряного середовища, складнощі колірної гами та настроїв природи. Картина «Вікно з фіалками» написана на стику жанрів: натюрморт та інтер'єр. Цей виразний твір і досі вражає майстерністю, досконалою технікою малюнку. Все полотно картини – це ніби одне напіврозкрите вікно, яке вже саме собою багато говорить уважному погляду.

Напха Аліна Олександрівна, вихователь закладу дошкільної освіти  (ясла-садок) комбінованого типу № 43 «Смайлик» Запорізької міської ради